Jakie trendy dominują w architekturze ogrodowej?

Najciekawsze trendy w architekturze ogrodowej i tarasowej.


 

W poszukiwaniu inspiracji warto czasami sięgnąć po aktualne i sprawdzone pomysły. Nie dlatego, że są ‘’na czasie’’, a raczej być może po prostu na nie nie wpadliśmy. Aranżacje ogrodu, czy zadaszenia tarasowe w swojej formie dostarczają sporo przestrzeni na swobodną żonglerkę różnymi stylami, meblami, czy zielenią. Poniżej prezentujemy kilka trendów, które w ostatnim czasie wzrosły na popularności.

 

Outdoorowe biuro

W dobie pandemicznej popularyzacji zdalnego modelu pracy, sporo osób dokłada coraz to większych starań, aby uatrakcyjnić przestrzeń, w której będą spędzać 8 godzin dziennie, przez pięć dni w tygodniu. Tarasy zabudowane przeważnie kojarzone są z wypoczynkiem i spotkaniami z rodziną, czy przyjaciółmi. Mogą one jednak posłużyć za cichy zakątek, specjalnie wydzieloną przestrzeń, która będąc oddzielona od domowego zgiełku, pozwoli nam skupić się na pracy.

 

Lekkie i minimalistyczne meble

Rezygnacja z masywnych, drewnianych mebli ma swoje zastosowanie w funkcjonalności. Coraz popularniejsze są meble modułowe, które możemy dowolnie łączyć i modyfikować. W ten sposób nawet jeśli nasz taras przeznaczymy jedynie do pracy, odpowiednie przemeblowanie go w przestrzeń komfortową dla gości zajmie jedynie chwilkę.

Styl boho

Styl bohemian wciąż jest modny, zawsze był. Znajduje swoje zastosowanie niemalże wszędzie, ostatnio jednak coraz popularniejszy jest w dekoracjach tarasowych. Pergole tarasowe świetnie odnajdują się w artystycznym nieładzie, a świeże powietrze i bliskość natury jedynie wzmacnia nurt wolności kryjący się za boho.

 

Stonowana kolorystyka

Minimalistyczny styl miał już swoje ascetyczne zastosowanie w średniowieczu, we współczesnym designie w zasadzie zasady są podobne. Styl ten wyznaje swego rodzaju konsekwencję w odpowiednim doborze kolorów, unikając krzykliwych wariacji i szerokiej gamy barw. Bardzo popularne są monochromatyczne zestawy mebli obfitujące w kilka odcieni beżu, bądź bieli. Dobrze działają też dwukolorowe mieszanki, zwłaszcza jeśli otoczenie naszego tarasu obfituje w bogatą zieleń i mnogość roślin. Sprawdź nasze realizacje i zainspiruj się!

Skontaktuj się z nami
w celu uzyskania wyceny

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza
+48 535 331 552 Formularz kontaktowy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.