Zadaszenie – od czego zacząć?

Taras marzeń – co należy wziąć pod uwagę?


 

Łącząc zalety bycia w pomieszczeniu, eliminującym tym samym potencjalne wady wynikające z braku zadaszenia na otwartej przestrzeni – popularność tarasów ogrodowych nieustannie rośnie. Tym bardziej w czasie natężenia globalnego ocieplenia, polskie lato potrafi być bezlitosne. Ochrona przed słońcem i zadaszenie przestają być już jedynie elementem dekoracyjnym, a stają się praktyczną koniecznością.

 

Rynek zadaszeń i osłon przeciwsłonecznych rozwinął się dynamicznie w przeciągu ostatnich kilku lat. Zuchwałe projekty zachwycają, a praktyczne rozwiązania zachęcają do inwestycji. Architektura ogrodowa zapewnia sporo przestrzeni dla kreatywnych rozwiązań, ograniczać je będzie jedynie faktyczna przestrzeń, jaką dysponujemy na swojej działce. Podobnie jak dobry film zaczyna się już na kartkach scenariusza, tak dobry taras wymaga odpowiedniego zaplanowania i projektu.

 

Wyróżnić możemy trzy najistotniejsze aspekty, które będą kluczowe niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na pergole tarasowe, czy markizy. Przede wszystkim powinniśmy starannie zaplanować nasz budżet. Istnieje balans pomiędzy “mogłem wydać więcej, w końcu to jednorazowa inwestycja”, a “wydałem zdecydowanie za dużo, nie jestem pewien, czy było warto”. Mnogość rozwiązań i szerokie spektrum materiałów zapewniają sporą elastyczność w tej sekcji, warto jednak wziąć pod uwagę, które elementy zabudowy będą dla nas najistotniejsze.

 

Eksperymentując z różnymi pomysłami na aranżacje ogrodowe, czy decydując się na nowoczesne zadaszenia tarasów, trzeba liczyć się dostępną przestrzenią. Wszystko oczywiście sprowadza się ostatecznie do precyzyjnych pomiarów, zanim jednak zdecydujemy się na barokowy przepych w naszym ogrodzie, warto skonsultować ze specjalistą wykonalność danego projektu.

 

Po dokładnym przeanalizowaniu dwóch powyższych czynników zostaje nam już jedynie część najprzyjemniejsza – wybór konkretnego stylu. Popularnym rozwiązaniem jeśli chodzi o tarasy zabudowane, jest stworzenie estetycznej spójności z resztą domostwa. W ten sposób ta “dodatkowa” zewnętrzna część sprawia wrażenie pełnoprawnego segmentu współgrającego z całością. Nic nie stoi na przeszkodzie oczywiście, aby uczynić nasz taras miejscem specjalnym. Tym wyjątkowym, w stylu boho, bądź rustykalnym, który będzie celowo kontrastował się z bardziej nowoczesnym wnętrzem.

 

Niezależnie od pomysłu i realizacji, tarasy ogrodowe i zadaszenia to inwestycja na długie lata. Warto ją przemyśleć. Oprócz zadaszeń tarasowych oferujemy również ogrody zimowe i wiaty garażowe. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Skontaktuj się z nami
w celu uzyskania wyceny

Zadzwoń lub skorzystaj z formularza
+48 535 331 552 Formularz kontaktowy

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.